• Жамоат тартибини сақлаш бошқармаси бошлиғи,
• Йўл ҳаракати хавфсизлиги қидирув-суриштирув бўлинмаси бошлиғи,
• Касби тумани ИИБ бошлиғи ва унинг маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари,
• Қарши шаҳар, Косон ва Муборак туманлари ИИБ бошлиқлари.
Тизимдаги бу каби кескин ўзгаришлар янги Ички ишлар вазирининг муросасиз позицияси ва ислоҳотларга бўлган қатъий ёндашуви натижаси сифатида эътироф этилмоқда.
Янги раҳбарият ички ишлар органларида тартиб-интизомни мустаҳкамлаш ва фуқароларга хизмат кўрсатиш сифатини оширишга алоҳида эътибор қаратаётгани таъкидланмоқда.
Шунингдек, Шаҳрисабз тумани ИИБ Эксперт-криминалистика гуруҳида 28 йил давомида бенуқсон хизмат кўрсатган катта эксперт майор Хусниддин Рустамов “подполковник” махсус унвони билан, Деҳқонобод тумани “Мустақиллик” маҳалласида намунали хизматни ташкил этган профилактика инспектори капитан Лутфулла Хамидов муддатидан олдин “майор” махсус унвони билан тақдирландилар, шунингдек ўн икки нафар раҳбар ходимлар “пул мукофоти” билан рағбатлантирилдилар.
Янги лавозим тайинловлари ва келгуси ўзгаришлар юзасидан расмий маълумотлар кутиляпти. Воқеалар ривожини кузатишда давом этамиз..